Okulary z filtrami Blue - do komputera
Logo optyk.radom.pl
Aktualnie przeglądasz
Strona Główna

BLUE PROTECT - ochrona przed komputerem

DuraVision® BlueProtect – idealna ochrona przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim pochodzącym od wszelkich urządzeń cyfrowych z ekranami jak komputery czy tablety.

 

Dużo czasu patrzysz na wyświetlacz monitora, telewizora czy telefonu? Pamiętaj, że podczas pracy przy komputerze mrugasz 5 razy rzadziej! Oprócz tego, że okulary do pracy przy komputerze stanowią miły dodatek, to ich głównym celem jest ochrona naszego wzroku. Specjalne okulary do pracy przy komputerze mają za zadanie odbijać szkodliwe światło niebieskie emitowane z urządzeń cyfrowych. Podczas rozmowy z okulistą lub optykiem, zawsze warto zaznaczyć, ile czasu spędzamy przy ekranach i monitorach.

Okulary do pracy przy komputerze posiadają filtr niebieski, który skutecznie odbija 100% nadmiernego, szkodliwego promieniowania niebieskiego. Dodatkowo poprawia on kontrast tekstu i obrazów w urządzeniach z wyświetlaczami cyfrowymi. Skutecznie pomaga przy bólach głowy oraz zaczerwienieniu oczu, spowodowanych długim patrzeniem w komputer, smartfon czy telewizor. Istotne jest również to, że dodatkowy niebieski filtr ochronny wspomaga prace przy sztucznym oświetleniu, jak i jazdę samochodem. W przeciwieństwie do okularów biurowych, okulary do pracy przy komputerze pozwalają na wykonywanie większości codziennych czynności.

 

Woman looking at smartphone and laptop in the dark

 

Kiedy są Ci potrzebne okulary do pracy przy komputerze?

Ból głowy, przekrwione i zmęczone oczy – to tylko część syndromów widzenia komputerowego. Nie zastanawiaj się i reaguj szybko – okulary do pracy przy komputerze – ochronią Twój wzrok. CVS – Computer Vision Syndrom jest problemem, który dotyka coraz więcej osób. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ technologia elektroniczna idzie do przodu i coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami i monitorami urządzeń. W dodatku, często niewłaściwie z nich korzystamy, robiąc za mało przerw podczas pracy z nimi. Z pomocą przychodzą dobrej jakości okulary do pracy przy komputerze, chroniące przed światłem niebieskim. 

 

 

Zmęczenie oczu, uczucie suchości i pieczenia, częste łzawienie i ból oczu, bóle głowy oraz pojawiająca się zmiana kontrastu kolorów, podwójne widzenie i rozmazany tekst na ekranie – w rezultacie wszystkie te dolegliwości są objawami CVS. Jeśli dotyczą Ciebie, powinieneś bez wątpienia odwiedzić nasz Salon Optyczny i dobrać idealne okulary do pracy przy komputerze dla siebie.

 

 

Czy okulary do pracy przy komputerze działają?

 

 

Okulary do pracy przy komputerze wyposażone w niebieski filtr ochronny z pewnością spełniają swoje zadanie, ponieważ doskonale odbijają szkodliwe promieniowanie pochodzące z wyświetlaczy urządzeń cyfrowych. Przede wszystkim takie zastosowanie znacznie zmniejsza zniszczenie komórek siatkówki naszego oka. Okulary do pracy przy komputerze pozwalają również na maksymalne przepuszczanie światła widzialnego. Dodatkowo posiadają najtrwalszy, najnowocześniejszy filtr antryrefleksyjny, który niewątpliwie chroni soczewki przed zarysowaniami, zadrapaniami oraz kurzem.

 

Wpływ niebieskiego światła na nasz wzrok jest obecnie częstym tematem rozmów, a na szkodliwe promieniowanie jesteśmy narażeni zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na świeżym powietrzu. Z jednej strony niebieskie światło ma pozytywny wpływ na zdrowie organizmu i nasze ogólne dobre samopoczucie. Z drugiej – może być niebezpieczne, szczególnie w przypadku silnego nasłonecznienia. Dlatego też zabezpieczamy się okularami przeciwsłonecznymi. Teraz jednak częściej niż kiedykolwiek jesteśmy narażeni na wpływ światła niebieskiego emitowanego przez diody LED oraz współczesne wyświetlacze. Czy każdego dnia spędzasz długie godziny przed komputerem lub w pomieszczeniach z nowoczesnym oświetleniem? Niektórzy użytkownicy odczuwają zmęczenie i dyskomfort spowodowane niebieskim światłem emitowanym przez oświetlenie i wyświetlacze. Przejrzyste soczewki z powłoką ZEISS DuraVision BlueProtect mają powłokę utwardzającą i powłokę CleanCoat, dzięki czemu są jeszcze łatwiejsze do czyszczenia, jak również filtr, który odcina światło niebieskie w zakresie 390–440 nm.
 

Ochrona przed szkodliwym światłem niebiesko-fioletowym

  • Przeznaczona dla użytkowników, którzy potrzebują maksymalnej ochrony oczu przed szkodliwym wpływem światła niebiesko-fioletowego wewnątrz pomieszczeń i którzy szukają odpowiednich soczewek.
  • ZEISS DuraVision BlueProtect to nowa powłoka na soczewkach przejrzystych zawierająca filtr odcinający niebieskie światło w zakresie długości fal 390–440 nm.
  • Przepuszcza on jednak zdrowe niebieskie światło niezbędne naszym organizmom. Badania wykazały, że niebieskie światło o długości fal powyżej 460 nm odgrywa bardzo ważną rolę w regulacji poziomu melatoniny, a zatem także w regulacji naszego biorytmu i dobrego samopoczucia.
  • Soczewki mają powłokę utwardzającą i warstwę CleanCoat ułatwiającą czyszczenie.

 

Dla kogo przeznaczona jest powłoka DuraVision BlueProtect®?

 

monitory komputerowe, tablety, diody LED lub telewizory.
 

Ochrona przed światłem niebiesko-fioletowym, także w pomieszczeniach

 

Pozytywne i negatywne światło

Nadmiar światła ultrafioletowego i niebiesko-fioletowego może trwale uszkodzić oko. Poza bolesnym zapaleniem spojówki i rogówki może także spowodować uszkodzenie soczewki oka (np. katarakta) oraz w szczególności siatkówki (tarczkowate zwyrodnienie plamki). Dlatego też przy silnym nasłonecznieniu tak ważne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych z filtrem 100% UV, szczególnie w sytuacjach, w których często jesteśmy narażeni na oślepienie, np. na wodzie lub zaśnieżonej górze.

Co jednak z częstym narażeniem na wpływ światła o dużej zawartości światła niebieskiego wewnątrz pomieszczeń?

Coraz więcej uwagi poświęca się szkodliwemu działaniu niebieskiego światła emitowanego przez diody LED czy żarówki energooszczędne oraz promieniowaniu, które emitują takie urządzenia jak telefony, ekrany komputerowe, tablety czy czytniki.

Wiadomo, że niebieskie światło z oświetlenia lub wyświetlaczy potrafi podrażniać lub męczyć oczy niektórych osób. W takiej sytuacji pomocne mogą okazać się soczewki DuraVision®BlueProtect firmy ZEISS. Filtrują one niebieskie światło w zakresie długości fal 390–440 nm, utrzymując jednocześnie transmisję zdrowego niebieskiego światła w zakresie 450–500 nm.
 

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy okulary z powłokami Blue mogą używać dzieci ?

W dobie lekcji zdalnych czy też szeroko pojętej rozrywki komputerowej to właśnie dzieci najbardziej narażone są na szkodliwe promieniowanie emitowane z urządzeń typu monitor , tablet , telefon - jak najbardziej zalecamy używanie takich szkieł dla dzieci.

Czy okularów z niebieskim filtrrem Blue można używać do stałego noszenia czy tylko przed komputerem ?

TAK, można używać ich do wszelkiech czynności czyli przez cały dzień .


All right reserved by www.optyk.radom.pl