gdzie naprawić okulary , serwis okularów Radom
Logo optyk.radom.pl
Aktualnie przeglądasz
Strona Główna

Kto naprawia okulary?

Naprawa okularów - czy tym zajmuje się optyk ?

Zepsute okulary to częsta sytuacja, szczególnie kiedy nie są nowe i nosimy je codziennie, w różnych warunkach. Na szczęście wiele uszkodzeń okularów można naprawić. 

Jeśli twoje okulary uległy uszkodzeniu, koniecznie w pierwszej kolejności zgłoś się do optyka. Unikaj naprawiania swoich okularów na własną rękę, ponieważ bardzo często zalane klejem lub sklejone taśmą części nie da się później naprawić ani wymienić. 

Optyk to osoba z dużą wiedzą na temat okularów, odpowiednim doświadczeniem, oraz dysponująca niezbędnym specjalistycznym zapleczem serwisowym.

Taki fachowiec pomoże nam w wielu sytuacjach np. wyprostuje zniekształcone oprawki, dopasuje zgubiony nanośnik lub śrubkę, dokona wymiany pękniętej żyłki itp. Najczęściej koszt takich napraw nie jest wysoki. Natomiast złamane oprawki metalowe można zlutować - tego typu usługi niekiedy świadczą również punkty jubilerskie. 

Zwykły użytkownik okularów nie dysponuje odpowiednimi materiałami, narzędziami ani przede wszystkim wiedzą, dlatego zachęcamy do serwisowania okularów u optyków. W przypadku dużych i trudnych do naprawienia uszkodzeń warto rozważyć zakup nowej pary okularów - najlepiej wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które będą odporne na szybkie uszkodzenie .

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI


All right reserved by www.optyk.radom.pl