Okulary relaksacyjne | Optyka Okularowa Nowakowie Radom
Logo optyk.radom.pl
Aktualnie przeglądasz
Strona Główna

Okluary relaksacyjne dla młodych

Okluary relaksacyjne dla młodych

Wszechobecne urządzenia cyfrowe i rozwój technologiczny dają nam dziś nieograniczone możliwości, które z roku na rok wykorzystujemy w coraz większym stopniu. Niestety, poza potencjałem niosą one też liczne zagrożenia – m.in. dla naszego wzroku. Jak się przed nimi uchronić? Z odpowiedzią przychodzą… nowe technologie – tym razem z dziedziny optyki. Przeczytaj, czym są soczewki relaksacyjne i w jaki sposób wspomagają walkę z tzw. cyfrowym zmęczeniem wzroku.

Zastanówcie się: czy zdarza wam się po całym dniu odczuwać podrażnienie oczu, pogorszenie ostrości widzenia oraz ból głowy w okolicy czołowej, którego przyczynę trudno wskazać?

Przyznam, że sama przez długi czas nie łączyłam tych dolegliwości z nadmierną aktywnością w wirtualnym świecie. Tymczasem są to klasyczne objawy cyfrowego zmęczenia wzroku.

Mój zawód, w odróżnieniu od wielu prac biurowych, nie wymaga stałego patrzenia w monitor komputera. Mimo to nie uchroniłam się przed zagrożeniem generowanym przez… zwykły smartfon. Choć rzadko wykorzystuję go w celach rozrywkowych, to służy mi on jako narzędzie do pracy i wyszukiwania informacji. Regularnie śledzę nowinki z branży optycznej, poświęcam czas na publikowanie postów na Facebooku i odpisywanie na wiadomości biznesowe. To wszystko sprawia, że codziennie przez kilka godzin wpatruję się w ekran telefonu – a to nie pozostaje bez wpływu na zdrowie moich oczu.

Soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji, czyli spa dla oczu

Podejrzewam, że i wy dobrze znacie ten problem – wszak w XXI wieku od technologii uciec już nie sposób. Wiele z nas ze względu na pracę czy naukę spędza długie godziny, skupiając wzrok na ekranie monitora znajdującego się blisko naszych oczu. Systematyczna ochrona wzroku przed szkodliwymi czynnikami jest w takich warunkach niezwykle trudna.

Na szczęście możemy dziś korzystać z nowoczesnych rozwiązań optycznych. Jednym z nich są okulary relaksacyjne, czyli okulary, w którym montowane są korekcyjne soczewki okularowe ze wsparciem akomodacji. Jeśli połączymy je z podstawowymi zasadami higieny, możemy skutecznie zwalczyć objawy cyfrowego zmęczenia wzroku i poprawić komfort widzenia.Relaksacyjne okulary do pracy przy komputerze – i nie tylko!

Soczewki ze wsparciem akomodacji rekomendowane są dla użytkowników okularów, którzy:

na co dzień pracują przy komputerze lub monitorach elektronicznych, przez wiele godzin koncentrują wzrok na niedużych odległościach. Te innowacyjne soczewki skonstruowane są w taki sposób, by zapewnić niezbędną ostrość podczas patrzenia w dal oraz optymalną moc podczas patrzenia z bliska. Jak to właściwie działa? Otóż:

  • w górnej części soczewki relaksacyjnej zachowana jest wymagana moc do dali – byśmy doskonale widzieli z większej odległości,
  • w dolnej części soczewki relaksacyjnej moc dostosowywana jest do komfortowego patrzenia z małej odległości (to tzw. strefa wsparcia wzroku).

Taki zabieg wspomaga akomodację i łagodzi objawy wysiłku wzrokowego. Dzięki temu codzienne zadania wykonywane w obszarze bliży stają się znacznie mniejszym obciążeniem dla oczu.

Okular do relaksacji Kup okulary do relaksacji

All right reserved by www.optyk.radom.pl