Okulary do pracy biurowej OFFICE - Abumex Optyk Nowakowie
Logo optyk.radom.pl
Aktualnie przeglądasz
Strona Główna

Okulary do pracy biurowej

Okulary do pracy biurowej - wygodne widzenie w bliskich/pośrednich odległościach od 40cm do 2m

  • Naturalnym zjawiskiem po 40. roku życia jest pojawienie się problemów z odległościami bliskimi.

    U wielu osób możemy zaobserwować, że czytana książka, czasopismo, a nawet telefon odsuwany jest daleko od twarzy, jest to tzw. syndrom za krótkiej ręki. Problem ten spowodowany jest starzeniem się naszych oczu, a dokładniej zmniejszonej możliwości akomodacji soczewki. Warto pamiętać, że w takim przypadku nie należy zwlekać z wizytą u specjalisty. Podczas jej trwania dowiemy się jaką dokładnie potrzebujemy moc do czytania, tak aby odpowiednio widzieć wszystkie przedmioty w odległości około 40 cm od oczu. Zwróćmy uwagę jednak na to, że monitor znajduje się zazwyczaj dalej, najczęściej około 50-70 cm od oczu. Stosowanie w takiej sytuacji okularów jednoogniskowych, przepisanych na odległość bliższą może spowodować dyskomfort, doprowadzić do bólu oczu czy głowy.
  • Jeśli spędzasz w pracy kilka godzin dziennie przy biurku przy dokumentach a takze chciałbyś widzieć wyraźnie monitor i to co poza monitorem np na rozmówce stojącego za nim to właśnie jest to rowziązanie dla ciebie.

    Konstrukcja takiego szkła dopasowana jest w taki sposób, aby ich użytkownik widział ostro i wyraźnie zarówno tekst w książce czy w dokumentach, ale również monitor komputerowy czy twarz klienta, z którym rozmawia. Oczywiście istnieją również soczewki, które pozwolą nam swobodnie z nich korzystać nawet do 4 m.Należy mieć na uwadze, że im dłuższą odległość pośrednią wybierzemy, tym węższy obszar komfortowego widzenia uzyskamy.
Okulary do pracy biurowej
Okulary dla pracy biurowej

All right reserved by www.optyk.radom.pl