Okulary przeciwsłoneczne 😎 Optyk Okulista Optometrysta Radom
Logo optyk.radom.pl
Aktualnie przeglądasz
Strona Główna

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV

Ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV

Okulary przeciwsłoneczne…

Pewnie posiada je każdy z nas, nie wyobrażamy sobie bez nich lata. Zazwyczaj jednak przy ich wyborze kierujemy się tym, żeby jak najbardziej nam się podobały, jak najbardziej pasowały. Niewielu z nas zastanawia się, jakie tak naprawdę okulary przeciwsłoneczne powinny spełniać warunki.

Ważne, aby oprócz ochrony oczu przed niekorzystnym promieniowaniem dodatkowo im nie szkodziły.

Okulary z przyciemnianymi szkłami nieodmiennie kojarzą się z letnimi, wakacyjnymi stylizacjami, jednak nie należy rezygnować z nich wraz z nadejściem jesieni.

Szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe oddziałuje na oczy przez cały rok, dlatego warto mieć przy sobie parę okularów w każdy słoneczny dzień, niezależnie od temperatury powietrza. Jeśli regularnie uprawiasz sport i lubisz aktywność na świeżym powietrzu, na pewno zależy Ci na wysokiej jakości obrazu. Odpowiednio dobrane szkła redukują oślepiające refleksy świetlne, generowane na powierzchni wody, śniegu lub oblodzonego asfaltu. W ten sposób chronisz wzrok i nie przemęczasz oczu, a jednocześnie widzisz wyraźnie całą okolicę, bez zaburzeń ostrości i zniekształceń.Gdzie kupować okulary:

Warto stawiać na jakość

Uliczne stoiska z okularami, popularne zwłaszcza w turystycznych kurortach, kuszą szerokim wyborem fasonów i niskimi cenami. Modele tego typu to jednak podróbki bez właściwości optycznych, wykonane z zabarwionego plastiku. Noszenie tanich okularów nie zapewni Ci żadnej ochrony, a co więcej, może wyrządzić krzywdę. Sztuczne przyciemnienie obrazu powoduje bowiem rozszerzenie soczewki – w ten sposób fale UV docierają do większej powierzchni oka. Efekty łatwo przewidzieć: narażenie narządu wzroku na duże dawki promieniowania może doprowadzić do bolesnego zapalenia spojówek, zaćmy, zwyrodnienia plamki żółtej, a nawet do nowotworu.

Okulary przeciwsłoneczne
Okulary przeciwsłoneczne
Okulary przeciwsłoneczne

All right reserved by www.optyk.radom.pl