aplikacja soczewek kontaktowych Radom OPTYK Nowakowie
Logo optyk.radom.pl
Aktualnie przeglądasz
Strona Główna

Dobór soczewek kontaktowych oraz ich aplikacja.

Dobór soczewek kontaktowych oraz ich aplikacja. 
Badanie zaczyna się od komputerowego pomiaru badania wzroku za pomocą autorefraktometru. Jest to przesiewowe badanie wzroku, które jest podpowiedzią dla okulisty bądź optometrysty z jak wielką wadą wzroku mamy do czynienia , oczywiśnie takie badanie nie jest wiążące , dopiero po przeprowadzeniu odpowienich testów Okulista bądź optometrysta określa wadę wzroku. Dla specjalisty przy aplikacji soczewek kontaktowych kluczowym etapem badania w gabinecie jest sprawdzenie przedniego odcinka oka, gdzie specjalista oceni stan zdrowia oczu, powiek oraz filmu łzowego. Dokonywane jest to w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazać do noszenia soczewek.

Bardzo rzadko zdarza się, że specjalista po badaniu oka zdecydowanie odradza użytkowanie soczewek kontaktowych. Należy to jednak dokładnie sprawdzić, a jeżeli specjalista oceni stan oka negatywnie, to soczewki kontaktowe mogą powodować dodatkowe uszkodzenia i komplikacje, co może prowadzić do poważniejszych zmian chorobowych.

Ostatnim krokiem jest przymierzanie soczewek kontaktowych. Jeżeli wada wzroku będzie bardziej skomplikowana (będzie konieczna korekcja soczewkami cylindrycznymi przy astygmatyzmie lub progresywnymi), okulista bądź optometrysta sprowadzi soczewki i przymierzanie odbędzie się po kilku dniach. Jeżeli natomiast pacjent posiada prostą, sferyczną wadę wzroku, to aplikacjao dbędzie się natychmiast.

Ważną rzeczą jest sprawdzenie rotacji soczewek za pomocą lampy szczelinowej. Kolejnym krokiem jest nauka zdejmowania soczewek. Pacjent samodzielnie zdejmuje soczewki kontaktowe ucząc się przy tym techniki ściągania soczewki.

Jeżeli wszystko jest w porządku, to pacjent otrzymuje soczewki do domu i uczy się samodzielnie już aplikacji. 

Soczewki dobiera się tak długo, aż pacjent będzie z nich zadowolony, a specjalista oceni, że są nie są szkodliwe dla oczu, nie powodują podrażnienia oraz nie wywołują alergii.

Po pełnym dopasowaniu soczewek kontaktowych pacjent otrzyma receptę, na której są zapisane parametry soczewek kontaktowych oraz pełna nazwa dopasowanych soczewek kontaktowych. Należy użytkować tylko te soczewki kontaktowe, które zapisał specjalista. Wszelkie zmiany soczewek na inne powinny być dokonywane także pod nadzorem specjalisty.

 

Zapraszamy wszystkich na badanie wzroku pod kątem doboru soczewek kontaktowych do OPTYK OKULISTA Nowakowie ul.Witolda 6/8 Radom tel 600-399-993 . 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI


All right reserved by www.optyk.radom.pl