Okulary progresywne
Logo optyk.radom.pl
Aktualnie przeglądasz
Strona Główna

Okulary progresywne dla wszystkich od 40r życia

Szkła dla osób 40+

 

Kiedy zaczynasz potrzebować okularów progresywnych?

 

U większości osób, średnio po 40. roku życia, pojawiają się trudności z widzeniem przedmiotów z bliska. Niezbędne staje się posiadanie okularów do czytania. Dla niektórych oznacza to konieczność używania dwóch par okularów – jednych do chodzenia, drugich do czytania. Pojawiają się wówczas problemy z uciążliwą zmianą okularów, zapominaniem jednej z par, a co za tym idzie zmęczenie wzroku.. Jest to niesamowicie wygodna opcja - nie musisz nosić ze sobą dwóch par okularów posiadających soczewki jednoogniskowe, bo progresy z soczewkami wieloogniskowymi umożliwiają widzenie na każdą odległość. Co więcej, zaawansowana konstrukcja okularów progresywnych jest też idealnie dostosowana do ich użytkownika, dzięki szczegółowym pomiarom i całkowitej personalizacji soczewek progresywnych.

 

Nowoczesne szkła progresywne ZEISS i HOYA to: 

łatwy dostęp do obszarów widzenia na wszystkie odległości,

szerokie pole widzenia do dali i wysoką jakość widzenia dzięki specjalnie zaprojektowanej konstrukcji,

precyzyjne i komfortowe widzenie bliży, łagodne zmiany mocy w kanale progresji,

łatwą adaptację dzięki niskiemu poziomowi aberracji peryferyjnych,

doskonałe widzenie obuoczne dzięki asymetrycznej konstrukcji.

wyraźne widzenie na każdą odległość,

elegancki wygląd Twoich okularów,

wygodę użytkowania, bez konieczności zmiany okularów w przypadku widzenia bliży, dali i odległości pośrednich,

dowolność w wyborze oprawy, niezależnie od wady wzroku,

przejrzystość i komfort widzenia dzięki wysokiej klasy powłokom antyrefleksyjnym,

ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV

 

 

 

Okulary progresywne – wskazania

Wraz z wiekiem prawie nieuchronnie rozwija się starczowzroczność, co dosłownie oznacza „starzenie się oka”. W 2005 roku Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że ​​co najmniej miliard ludzi na całym świecie ma ten problem. Starczowzroczność dotyka zarówno osób, które zawsze nosiły okulary, jak i osób, które zawsze miały doskonały wzrok.

Starczowzroczność ma miejsce, ponieważ wraz z wiekiem „soczewki” naszych oczu stopniowo twardnieją. Nie są już tak elastyczne, jak wtedy, gdy byliśmy młodzi, więc trudniej jest im skupić się na otaczających nas obiektach, zwłaszcza na tych pobliskich. Większość ludzi zaczyna zauważać starczowzroczność, gdy nie widzi słów na stronie lub ekranie komputera tak dobrze, jak kiedyś.Starczowzroczność można łatwo skorygować za pomocą odpowiedniego typu okularów.

 

Okulary dwuogniskowe a okulary progresywne

Większość okularów dwuogniskowych i wieloogniskowych ma wyraźne rozgraniczenie między różnymi częściami soczewki. Zwykle jedna z części lub segmentów znajduje się w dolnym rogu okularów w pobliżu nosa. Linia podziału między dwiema częściami jest zwykle na tym samym poziomie, co dolna powieka.

Kiedy nosimy soczewki dwuogniskowe, przenosimy wzrok na drugą soczewkę, aby spojrzeć w dół na pobliski obiekt. Kiedy chcemy spojrzeć na coś dalej, patrzymy przez górną połowę szkiełka. Zmiana między dwiema korekcjami i płaszczyznami widzenia jest niepokojąca dla wielu osób noszących okulary po raz pierwszy, a dostosowanie się do podzielonej linii wzroku może zająć trochę czasu.

Kiedy używamy soczewek dwuogniskowych, często doświadczamy „skoków obrazu”, gdy patrzymy w górę, a potem w dół. Obiekt nagle wydaje się znacznie większy, co jest zaskakujące, dopóki się do niego nie przyzwyczaimy. Nasza percepcja głębi może się trochę nie zgadzać.

Natomiast soczewki progresywne eliminują wyraźne podziały między różnymi receptami. W soczewce nie ma żadnych linii — zamiast tego nasza wizja przesuwa się płynnie. Podobnie jak dwuogniskowe soczewki, nadal będziemy patrzeć w górę, aby zobaczyć odległe obiekty. W przeciwieństwie do dwuogniskowych, progresywne mają obszar środkowy lub pośredni. Spojrzymy na wprost, aby zobaczyć obiekty ze średniej odległości — takie jak ekran komputera. Spojrzymy w dół, aby zobaczyć obiekty blisko twarzy, ale i tak naturalnie wykonamy te ruchy.

 

Okulary progresywne - cena. 

Ile kosztują okulary progresywne?

Zakup zaawansowanych presonalizowanych indywidualnie okularów progresywnych to wydatek rzędu od 1600+ zł a w przypadku najbardziej wymagających wad, wyboru dodatkowego wyszczuplenia soczewki, powłok spełniających specjalne funkcje i najbardziej zaawansowanych konstrukcji nawet więcej. Szczegółowa wycena zależy więc od potrzeb wzroku i wybranego pakietu progresywnego. Jej dokładne określenie jest możliwe jedynie po uprzednim ustaleniu wymagań użytkownika okularów i dokładnych pomiarach korekcji.

 

 

Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych na bezpłatne profesjonalne badanie wzroku wraz z doborem okularów progresywnych,

Decydując się u nas na zakup takich okularów MASZ U NAS GWARANCJĘ ADAPTACJI , jeśli w ciągu 90dni nie przyzwyczaisz się do szkieł możesz skorzystać z wymiany na jedna parę szkieł dwuogniskowych bądź dwie pary szkieł jednoogniskowych.

 

 

W naszym Salonie Optycznym posiadamy nowoczesny system widocentracji 3D pozwalający na wyjątkową dokładność w pomiarze

 

Abumex OPTYK Nowakowie

zapraszamy ul.Witolda 6/8 (w rogu w pawilonach)

26-600 Radom

tel 483631546 lub 600399993 

 

chciałbyś dowiedzieć się o metach w oczach ?

zajrzyj tutaj:

https://optyk.radom.pl/mety-w-oczach-przyczyny-objawy-i-leczenie

 

 

 

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI


All right reserved by www.optyk.radom.pl